21:56 25 Үчтүн айы 2021
Түз эфир
  • USD84.7911
  • EUR103.2162
  • RUB1.1327
Саясат
Кыскача шилтеме алуу
Жогорку Кеңештин депутаттыгына талапкерлер — 2020 (17)
2354 0 0

"Биримдик" партиясынан тизмеге 200 талапкер кирген. Алардын аты-жөнүн, туулган жылын жана учурда иштеп жаткан кызматын сунуштайбыз.

БИШКЕК, 9-cен. — Sputnik. Борбордук шайлоо комиссиясы Жогорку Кеңешке аттанып жаткан саясий партиялардагы талапкерлердин тизмесин жарыялады.

"Ата Мекен" партиясынан депутаттыкка кимдер аттанды? Тизме

"Биримдик" партиясынан тизмеге 200 талапкер кирген. Алардын аты-жөнүн, туулган жылын жана учурда иштеп жаткан кызматын сунуштайбыз. Талапкерлердин кызмат орундары БШКда көрсөтүлгөндөй жазылды.

  1. Жамангулов Акылбек Жекшенович, 1988, "Альфа Телеком" компаниясынын генералдык директору;
  2. Кочкоров Улукбек Тойчубаевич, 1974, эмгек жана социалдык өнүктүрүү министри;
  3. Зулпукаров Төрөбай Закирович, 1974, Жогорку Кеңештин депутаты;
  4. Строкова Евгения Григорьевна, 1965, Жогорку Кеңештин депутаты;
  5. Бегалиев Талас Кубанчбекович, 1977, жумушсуз;
  6. Бакасов Улан Болотбекович, 1984, жеке ишкер;
  7. Мирзаев Сухбатила Нематович, 1968, Оштогу "Имзо Кейжи" ишканасынын каржы-экономикалык иштер жана эл аралык мамилелер боюнча координатору;
  8. Касымалиева Аида Камчыбековна, 1984, Жогорку Кеңештин вице-спикери;
  9. Иманов Талантбек Орускулович, 1986, "Дастан" ишканасынын төрагасы;
  10. Жумаев Гүлжигит Бекболотович, 1973, "Дамла-Транс ЛТД" ЖЧКсынын башкы директору
  11. Аманкулов Марат Аскерович, 1970, Жогорку Кеңештин депутаты;
  12. Тынымсеитова Нуржан Мырзагуловна, 1972, "Елизавета" курулуш компаниясынын директору;
  13. Алтынбеков Айбек Алтынбекович, 1978, Жогорку Кеңештин депутаты;
  14. Капаров Ильгиз Төлөнович, 1990, Ош шаардык кеңешинин депутаты;
  15. Субанбеков Бакирдин Жамалович, 1952, Жогорку Кеңештин депутаты;
  16. Осмонова Нурзат Курманбековна, 1986, жумушсуз;
  17. Примов Улан Бердибаевич, 1978, Жогорку Кеңештин депутаты;
  18. Туманбаев Каныбек Тургунбекович, 1981, "БКС курулуш компаниясы" ЖЧКсынын директору;
  19. Арапбаев Азамат Абдуллажанович, 1970, Жогорку Кеңештин депутаты;
  20. Аманова Бурун Кушбековна, 1969, "Небесные горы" ЖЧКсынын башкы директору;
  21. Султанов Калыкбек Иманалиевич, 1956, "Авангард-Стиль курулуш компаниясы" ЖЧКсынын башкы директорунун кеңешчиси;
  22. Тулендыбаев Пархат Розымович, 1960, Жогорку Кеңештин депутаты;
  23. Осмонов Замирбек Бабакулович, 1974, Экономикалык кылмыштарга каршы күрөшүү боюнча мамлекеттик кызматтын төрагасы;
  24. Жумалиева Эльмира Бусурманкуловна, 1962, Агрардык университетте мугалим;
  25. Чойбеков Бактыбек Каныбекович, 1977, "Арча-Бешик конушу" коомдук бирикмесинин төрагасы;
  26. Бакчиев Жаныбек Абдукапарович, 1967, Жогорку Кеңештин депутаты;
  27. Жээнбеков Асылбек Шарипович, 1963, Жогорку Кеңештин депутаты;
  28. Мавлянова Махабат Эргешовна, 1975, Жогорку Кеңештин депутаты;
  29. Келдибаев Сагындык Аширалиевич, 1967, Жогорку Кеңештин депутаты;
  30. Бакиров Өмүрбек Мирзараимович, 1978, Жогорку Кеңештин депутаты;
  31. Пирматов Исхак Айтбаевич, 1973, Жогорку Кеңештин депутаты;
  32. Асылбаева Гүлшат Кадыровна, 1960, Жогорку Кеңештин депутаты;
  33. Тагаев Нурдин Шамшыбекович, 1972, Россиянын Федералдык бажы кызматынын Кыргызстандагы Мамлекеттик бажы кызматынын өкүлү;
  34. Нишанов Нургазы Нурланович, 1983, "Кыргыз жылуулук энергия" мамлекеттик ишканасынын башкы директору;
  35. Жетигенов Бакытбек Жеңишбекович, 1966, Жогорку Кеңештин депутаты;
  36. Исмаилова Аида Жекшенбаевна, 1976, вице-премьер-министр;
  37. Жусупов Эмилбек Рамидинович, 1991, "Эмаком Холдинг" ЖЧКсынын президенти;
  38. Кадыркулов Искендер Анарбекович, 1962, "Түндүк электр" ААКтын башкы директору;
  39. Кулбараков Абтандил Илдузович, 1961, Жогорку Кеңештин депутаты;
  40. Исаева Динара Шертаевна, 1960, Жогорку Кеңештин депутаты;
  41. Саякбаев Рустам Темирбекович, 1978, "Профит Экспресс" ЖЧКсынын техникалык жана башкы директору;
  42. Жолболдуев Памирбек Бакыевич, 1963, Исанов атындагы КМКТАУнун финансы-экономикалык жана чарбачылык иштери боюнча проректору;
  43. Тотонов Нурбек Темирбекович, 1977, Жогорку Кеңештин депутаты;
  44. Осмонова Айнура Шермаматовна, 1971, Жалал-Абад шаарындагы "Кыргызстан" АКБнын башкы дирекциясынын улук адиси;
  45. Токомбаев Нурланбек Кантаевич, 1976, "Саара Эксклюзив" ЖЧКсынын башкы директору;
  46. Жураев Сайдолимжон Маруфович, 1965, Жогорку Кеңештин депутаты;
  47. Коргонбай уулу Жусупбек, 1977, "КейДжи Восток Сервис" ЖЧСсынын генералдык директору;
  48. Шульц Светлана Викторовна, 1964, "Алтын Эйр" авиакомпаниясынын борт коштоочулар кызматынын жетекчисинин милдетин аткаруучу;
  49. Конгантиев Куванычбек Камбаралыевич, 1980, Бишкек шаардык кеңешинин депутаты;
  50. Медетов Ишенбек Бектурсунович, 1967, Мамлекеттик мүлктү башкаруу фондунун төрагасынын орун басары;
  51. Увайдиллаев Исламбек Увайдиллаевич, 1991, "Абий" ЖЧКсынын өндүрүштүк жетекчиси;
  52. Алтыбаева Айнуру Тойчиевна, 1958, Жогорку Кеңештин депутаты;
  53. Миңбаев Нурмухамед Бакирдинович, 1976, "Айжан" ЖЧКсынын директору;
  54. Тентимишов Максат Ишенбекович, 1971, КРдин Гуанчжоу шаарындагы башкы консулу;
  55. Каримов Нодирбек Тохтасинович, 1970, Жогорку Кеңештин депутаты;
  56. Исмайилова Ферузахон Азамжановна, 1979, "Носыралы" жеке медициналык борборунун башкы дарыгери;
  57. Дюшалиев Абдыбек Кашымбекович, 1962, Жогорку Кеңештин депутаты;
  58. Дыйканбаев Курманбек Сапарович, 1960, президенттин Жогорку Кеңештеги ыйгарым укуктуу өкүлү;
  59. Исмаилов Сайдахмат Аблезович, 1970, Бишкек шаардык кеңешинин депутаты;
  60. Усенова Гулсун Тураталиевна, 1957, Кара-Суу районундагы Ленин атындагы орто мектептин директору;
  61. Жусупакмат уулу Шайырбек, 1985, прокуратура органында ыкчам кызматкер;
  62. Орозбаев Эрк Нарынбекович , 1984 , "КЭЖ Трейд" ЖЧКсынын директору;
  63. Азыгалиев Нурланбек Асанбекович, 1970, "Анилия" ЖЧКсынын генералдык директору;
  64. Казначиева Нуржамал Жаныбековна, 1989, "Компаньон Банкы" ЖАКтын алдыңкы адиси;
  65. Маметов Медетбек Раимбердиевич, 1967, ИИМде иштеген, пенсионер;
  66. Каримов Тариел Келдибекович, 1967, Мамлекеттик мүлктү башкаруу боюнча фонддун алдындагы "Мүлк" мамлекеттик ишканасынын директору;
  67. Юсуров Абдумажит Лелезович, 1964, ЖК депутаты;
  68. Иманкожоева Эркингүл Бекбачаевна, 1966, Жогорку Кеңештин V чакырылышынын депутаты;
  69. Нурбаев Жалолидин Паязидинович, 1970, Ош облусунун Араван районунун Алля-Анаров айыл аймагынын башчысы;
  70. Бегалиев Болотбек Касымбекович, 1961, "Берекет" ЖАКтын директорлор кеңешинин төрагасы;
  71. Турусбеков Бактыбек Сагындыкович, 1964, Жогорку Кеңештин депутаты;
  72. Акунова Лира, 1965, эл аралык "Руханият" ассоциациясынын директору;
  73. Абдиллахатов Абдумутал Акрамжанович, 1976, президенттик аппараттын жарандардын кайрылуулары менен иштөө бөлүмүнүн эксперти;
  74. Файзуллаев Шукирилло Хабибиллаевич, 1965, Ош облусунун Араван районунун Юсупов айыл өкмөтүнүн башчысы;
  75. Калматов Руслан Чиркешович, 1987, журналист;
  76. Токтосунова Нурзат Темирболотовна, 1983, "Нур Академиясы" ЖЧКсынын башкы директору;
  77. Жусупов Аширбай Бапович, 1963, Чүй облусунун Аламүдүн районунун "Майский" айыл чарба кооперативинин төраганын орун басары;
  78. Бостонов Аллаяр Рашитович, 1989, "Абдималик Ата" үрөнчүлүк дыйкан чарбасынын башкы директору;
  79. Молдокулов Курманбек Токторович, 1978, "Альфа Телеком" ЖАКтын Чүй-Чыгыш аймактык кеңсесинин директору;
  80. Абдимиталипова Гүлзара Жусумаматовна, 1971, ЖК депутатынын консультанты;
  81. Рахимов Мамыржан Тойчиевич, 1968, Автоэнергеснаб» ЖЧКсынын директору;
  82. Маматов Жаныбек Ысакович        , 1969         , Исанов атындагы КМКТАУ алдындагы институттун директору, кафедра башчысы;
  83. Таштаналиев Көкүмбек Жумагулович, 1953, Суу ресурстары мамлекеттик агенттигинин жетекчиси;
  84. Карабекова Кызжибек Советовна, 1972, Жогорку Кеңештин аппаратындагы юридикалык башкармалыктын парламентаризм жана мыйзам чыгаруу бөлүмүнүн улук консультанты, экспертизанын адистештирилген түрлөрү бөлүмүнүн башчысы;
  85. Имаров Алгынбай Төралиевич, 1967, Кадамжай райондук мамлекеттик администрациясыынн акими;
  86. Саткеев Болот Жантайбекович, 1979, "Манас" эл аралык аэропорту ААКтын  башкармасынын мүчөсү, Экономика жана финансы боюнча дирекциясынын директору;
  87. Калилов Жамшитбек Калилович, 1957, "Кыргыз темир жолу" мамлекеттик ишканасынын магистралдык темир жолдорду долбоорлоо жана куруу дирекциясынын башчысы;
  88. Солтонбекова Ализа Карыпбековна, 1978, Эмгек жана социалдык өнүктүрүү министринин орун басары;
  89. Аскарова Айнура Алмасбековна, 1976, ЖК депутаты;
  90. Жумагазиев Канат Сагынович, 1977, Бишкек ШИИБдин начальниги;
  91. Осмоналиев Айбек Шермамбетович, 1976, Мамлекеттер аралык банктын Кыргызстандагы өкүлчүлүгүнүн директору;
  92. Рахимов Ахмаджон Каримович, 1955, Кара-Суудагы балдар жана өспүрүмдөр спорт мектебинин машыктыруучусу;
  93. Исаева Гүлназ Назарбаевна, 1976, "Манас" эл аралык аэропортунун Оштогу филиалында авиациялык коопсуздук кызматынын атайын көзөмөлдөө бөлүмүнүн инспектору;
  94. Сарсейитов Исланбек Зайырбекович, 1975, "Жамалгай" ЖЧКсынын башкы директорунун орун басары;
  95. Дашков Даниил Васильевич, 1994, КРдин Куралдуу күчтөрүндо катчы, улук айдоочу;
  96. Эгембердиев Максатбек Бакирович, 1969, Грек-рим күрөшү федерациясынын Жалал-Абад облусунундагы президенти;
  97. Оморова Айнур Самыйбековна, 1967, Ысык-Көлдөгү Саруу айылдык кеңешинин депутаты;
  98. Эргешов Бекмурза Аскарбаевич, 1974, ИИМ Ош боюнча Мамлекеттик автоинспекциясынын адистештирилген монтаждоо жана эксплуатациялоо бөлүмүнүн башчысы;
  99. Исаев Бакыт Кыдырбекович, 1978, жеке ишкер;
  100. Сүйүнбаев Таалайбек Бектурович, 1981, Кыргыз медициналык стоматологиялык институтунун окутуучусу;
  101. Жураева Манзура Мухтаровна, 1967, Андреев атындагы орто мектепте (№9 "Бостон" орто мектеби деп аталып калган) башталгыч класстын мугалими, окуу иштери боюнча бөлүмдүн башчысы, мектеп директору;
  102. Капаров Талантбек Ташиевич, 1977, Ош шаардык муниципалдык ишканасынын жетекчиси;
  103. Бекбоев Турдуназир Бекбоевич, КРдин президентинин жана өкмөтүнүн иш башкармалыгында башкаруучу;
  104. Баатыр Аким, 1957, Кара-Суу районунун Сарай айыл өкмөтүнүн башчысы;
  105. Абдылдаева Канзада Абдылдаевна, 1973, Айыл чарба жана экономика колледжинин окутуучусу;
  106. Касмамбетов Сүйүнбек Сапарбекович, 1960, Жогорку Кеңештин Аппарат жетекчисинин орун басары;
  107. Субанов Саякбай Алмасович, 1966, президенттик аппаратта бөлүм башчы;
  108. Кушубеков Анарбек Канатович, 1963, жумушсуз;
  109. Мамбетова Анара Советовна, 1964, Бишкек мэриясынын №17 Муниципалдык аймактык башкармалыгынын жетекчиси;
  110. Кадыров Адилбек Шеркулович, 1960, жумушсуз;
  111. Умбеталиев Расул Акматович, 1957, Коррупцияга каршы күрөшүү боюнча "Таза Кол" коомдук фондунун директору;
  112. Нарбеков Бакытбек Наркулович, 1977, президенттик аппаратадагы мамлекеттик башкаруу саясаты жана уюштуруу-инспектордук иштер бөлүмүнүн башчысынын орун басары;
  113. Мейрманова Сауле Жаксуликовна, 1965, жумушсуз;
  114. Байдулетов Наркул Сатыбалдиевич, 1968, жумушсуз     ;
  115. Сулайманов Сагынбек Ашимович, 1966, "МКК Ак Каржы" ЖЧКсынын директору;
  116. Дүйшемакунов Жакыпбек Турдалиевич, 1963, жумушсуз;
  117. Агафонова Галина Сергеевна        , 1983         , Айтматов атындагы мамлекеттик улуттук орус драма театрында жогорку категориядагы артист;
  118. Нурбаев Төлөнбай Камалдинович, 1978, жумушсуз;
  119. Нуралиев Марат Абдыкеримович, 1979, "Аск Тревел" ЖЧКсынын башкы директору;
  120. Даминов Дыйканбай Исабаевич, 1963, "Ош электр" ААКтын башчысы, коммерциялык директордун орун басары, инспектор, башкы директор.
  121. Голобородько Ида Львовна, 1979, Эл аралык университетинде доцент;
  122. Сайтахунов Ташматохун Жораевич, 1958, Улуттук жазуучулар союзунда мүчө;
  123. Дурсунов Атамша Латифович, 1961, "АвтоЛогистик" ЖЧКсынын башкы директору;
  124. Сатаев Зарылбек Апасович, 1963, эсеп палатасында аудитор;
  125. Каныбекова Бермет Каныбековна, 1987, жумушсуз;
  126. Жолдошбаев Бакай Сагынбаевич, 1988, Транспорт жана жолдор министрлигинин алдында бир катар ишти аркалайт;
  127. Исмаилов Хамидилло Халилиллаевич, 1990, Ош мэриясынын №5 Муниципалдык аймактык башкармалыгынын жетекчиси;
  128. Сейдалиев Русланбек Жусупбекович, 1986, Ош атайын ооруканасында дарыгер-стоматолог;
  129. Асылбекова Айгерим Асылбековна, 1992, спорттук федерациянын вице-президенти;
  130. Айтмурзаев Нурлан Ташмурзаевич       , 1959, лектор;
  131. Эсенгул уулу Улан, 1982, өкмөттүн Ысык-Көл облусундагы өкүлчүлүгүнүн аппарат жетекчиси;
  132. Ниязалиев Айбек Кудайбергенович, 1971, "Кыргызнефтегаз" акционердик коомунда бир катар кызматтарды аркалайт;
  133. Жумакулова Бактыгүл Темирбековна, 1965, Октябрь районунун үй-бүлөлүк медицина борборунун мектепке чейинки жана мектеп бөлүмүнүн педиатры;
  134. Абдухалилов Жасурбек Мингполотович, 1980, Арстанбап айылдык кеңешинин төрөгасы;
  135. Абдуллаев Ахмаджан Закиржанович, 1981, жумушсуз;
  136. Осмоналиев Максат Жээнбекович, 1987, жумушсуз;
  137. Бакир кызы Мээримкан, 1987, Эмгек жана социалдык өнүгүү министрлигинде эл аралык кызматташуу бөлүмүнүн жетектөөчү адиси;
  138. Кадыров Канатбек Садырович, 1969, жумушсуз;
  139. Бердалиев Бакыт Чырмашбаевич, 1978, Транспорт жана жолдор министринин орун басары;
  140. Токтосунов Нурадин Гакимбекович, 1977, Свердлов районунун мамлекеттик салык башкармалыгынын башкы инспектору;
  141. Халымова Акмарал Тиркешовна, 1994, Ишеналы Арабаева атындагы кыргыз мамлекеттик университетинде эсепчи;
  142. Турсунбаев Уланбек Сартбаевич, 1975, "Улукман дарыгер" коомдук уюмунун аткаруучу директору;
  143. Кадиркулов Шухрат Мехманкулович, 1970, жумушсуз;
  144. Бобукеев Бакдөөлөт Рыскулбекович, 1981, Атай айыл өкмөтүнүн башчысы;
  145. Кожоакматова Арзаим Иршатовна, 1990, Жогорку соттун алдындагы Сот департаментинде адис;
  146. Эгембердиев Саатбек Искендерович, 1973, "Баар" жаштардын демилгелерин колдоо борборунун аткаруучу директору;
  147. Кочкорбаев Эламан Жапарович, 1996, Жалал-Абад облусунун Жаңы-Жол айыл өкмөтүндө жооптуу катчы, юридикалык консультант;
  148. Темиров Русланбек Азамович, 1986, Кадамжай району боюнча мамлекеттик салык кызматынын бөлүм башчысы;
  149. Андреева Татьяна Александровна, 1981, Бишкек шаарындагы №59 орто мектептин директорунун орун басары;
  150. Баймуратов Нурланбек Абдалимович, 1972, Өзгөчө кырдаалдар министрлигинин Ош шаарындагы башкармалыгынын жетекчиси;
  151. Мияров Керимбек Эшимович, 1966, жумушсуз;
  152. Токтысопиев Эркин Уланович, 1986, "Азиус" ЖЧКсынын директорунун орун басары;
  153. Мүсүралиева Нуржан Сүйүналиевна, 1965, Талас медициналык колледжинде башкы бухгалтер;
  154. Аземов Абай Доктурбекович, 1987, "Байкан" ЖЧКсынын директору;
  155. Базарбек уулу Дамир, 1990, "Элхан групп" ЖЧКсынын башкы директору;
  156. Календеров Улугбек Ибраимович, 1979, юстиция министрлигинде статс-катчы;
  157. Нусубалиева Елиза Шамшарбековна, 1971, Ишеналы Арабаев атындагы кыргыз мамлекеттик университетинде лектор, кафедранын доценти;
  158. Худайбердиев Жалил Сражидинович, 1989, "Түштүк кыргыз цемент" ЖАКтын коммерциялык директору;
  159. Абдыназаров Нурбек Рахманбердиевич, 1989, "НУР" ЖЧКсынын директору;
  160. Рахманов Эркин Саттаркулович, 1967, "Эркин Кен" ЖЧКсынын директору;
  161. Асанкулова Алтынай Джолучуевна       , 1983         , "Халык Банк Кыргызстан" ААКтын башчысынын орун басары;
  162. Тойбеков Ырысбек Орманкулович, 1984, "Шампанвинкомбинат" ишканасынын коммерциялык директору;
  163. Сакебеков Саткыналы Элеманович        , 1960         , Мамлекеттик мүлк фондунда бөлүм башчы, сектордун жетекчиси;
  164. Ибрагимов Сироджидин Инабидинович, 1975, "Кыргыз темир жолу" мамлекеттик ишканасынын түштүк филиалындагы каржы бөлүмүнүн башчысы;
  165. Камчибекова Назинур Таалайбековна, 1998, жумушсуз;
  166. Эрматов Базарбай Тогузбаевич, 1965, "Ак он иш" ЖЧКсынын директору;
  167. Бекманбетов Советбек Шаршенович, 1983, "ВИТА МЕД ЛТД" ЖЧКсынын директору;
  168. Бекмурзаев Мирбек Ошкулович, 1985, Бакай-Ата токой чарбасынын башкы токойчусу;
  169. Жусупалиева Айнура Тургуновна, 1971, доцент;
  170. Узакбаев Абылкайыр Осмонбекович, 1964, ЖК депутаты;
  171. Калмакиев Каныбек Турсуналиевич, 1977, Ысык-Көл микрокредиттик агенттигинин директору;
  172. Асанбеков Каныбек Жолдошбекович, 1980, Панфилов районунун мамлекеттик салык башкармалыгынын башчынын орун басары;
  173. Элеманова Жылдыз Алдаярбековна, 1987, туризм тармагында эмгектенет;
  174. Абакунов Эрмек Акылбекович, 1987, "Саб компани" ЖЧКсынын башкы директору;
  175. Насирдинов Самат Насирдинович, 1986, Мамлекеттик каттоо кызматынын алдындагы "Унаа" мамлекеттик мекемесинин директорунун орун басары;
  176. Абдиев Роман Жанышевич, 1974, "Мастер пост" ЖЧКсынын башкы директору;
  177. Акбаева Айжан Талайбековна, 1988, РСК Банкында бухгалтер;
  178. Камилов Ыдрысбек Каимович, 1974, Сары-Могол айылдык кеңешинин төрагасы;
  179. Сүйүмбек Бегматович, 1960, "Ош райондор аралык жылуулук менен камсыздоо өндүрүштүк бирикмеси" мамлекеттик ишканасынын башчысынын орун басары;
  180. Мусарова Зульфия Нурвундиновна       , 1977         , Биринчи май райондук администрациясында бөлүм башчы;
  181. Койчубаков Нурлан Кеңешович, 1972, Бишкек жүргүнчүлөр автотранспорт ишканасы начальниги;
  182. Комилов Абдурасул Муминович, 1969, адвокат;
  183. Абдулказиева Айгерим Абдулказиевна, 1992, "Инфоком" мамлекеттик ишканасынын № 3 калкты тейлөө борборунун оператору;
  184. Рысбекова Диляра Рысбековна, 1982, "Кораблик" ЖЧКсынын директору;
  185. Уланов Алмазбек Уланович, 1977, "Кыргыз темир жолу" мамлекеттик ишканасы бөлүм башчынын орун басары;
  186. Сагындык кызы Мээрим, 1994, жумушсуз;
  187. Элмирбекова Баян Элмирбековна, 1994, №44 орто мектепте социалдык педагог;
  188. Мураталиев Нурбек Якуббекович, 1985, "Кыргыз темир жолу" мамлекеттик ишканасынын түштүк филиалындагы каржы бөлүмүнүн башчысы;
  189. Жумакадырова Назира Мамытовна       , 1986         , Нарын шаардык мэриясынын вице-мэри;
  190. Каджиева Тамиля Сергеевна, 1971, Чүй облустук китепкананын директору;
  191. Исакова Елена Юрьевна, 1985, Балдар жана өспүрүмдөр спорт мектебинде машыктыруучу;
  192. Коңурбаев Уланбек Искакович, 1979, "Меридиан Констракшн" ЖЧКсынын аткаруучу директору;
  193. Жанышбекова Аяна Нурдиновна, 1999, "БГАиКО" ЖЧКсында менеджер;
  194. Бапиева Мээримай Бакытбековна, 1998, жумушсуз;
  195. Нурахунова Фирюза Пулатжановна, 1996, жумушсуз;
  196. Батырбеков Алмазбек Аттокурович, 1986, Манас райондук электр тармагынын жетекчиси;
  197. Жапарова Гулира Дүйшонбековна, 1986, жумушсуз;
  198. Жайлоева Айжан Нурлановна, 1989, жумушсуз;
  199. Султанкулова Гүлжан Касымалиевна, 1978, жумушсуз.
Тема:
Жогорку Кеңештин депутаттыгына талапкерлер — 2020 (17)

Тема боюнча

Парламенттик шайлоо: БШК эл аралык 25 байкоочуну каттады
Белгилер:
"Биримдик" партиясы, шайлоо, тизме, талапкер, БШК

ЭҢ МААНИЛҮҮ