08:53 20 Үчтүн айы 2021
Түз эфир
  • USD84.7995
  • EUR102.6837
  • RUB1.1502
Саясат
Кыскача шилтеме алуу
Жогорку Кеңештин депутаттыгына талапкерлер — 2020 (17)
352 0 0

"Бир Бол" партиясынан тизмеге 108 талапкер кирген. Тизменин сап башында Жогорку Кеңештин депутаты Алмамбет Шыкмаматов турат.

БИШКЕК, 9-сен. — Sputnik. Борбордук шайлоо комиссиясы Жогорку Кеңешке аттанып жаткан саясий партиялардагы талапкерлердин тизмесин жарыялады.

"Бир Бол" партиясынан тизмеге 108 талапкер кирген. Алардын аты-жөнүн, туулган жылын жана учурда иштеп жаткан кызматын сунуштайбыз. Талапкерлердин кызмат орундары БШКда көрсөтүлгөндөй жазылды.

"Социал-демократтар" партиясынан депутаттыкка ат салышчулар. Тизме

"Бир Бол" партиясынын талапкерлери:

  1. Шыкмаматов Алмамбет Насырканович, 1969, ЖК депутаты;
  2. Жолдошев Жоомарт Раимбердиевич, 1982, Жер казынасы жана коммерция боюнча эл аралык третей сотунун Бишкектеги башчысы;
  3. Алимжанов Фарходбек Айбекович, 1988, "Айбек Алимжанов" коомдук кайрымдуулук фондунун жетекчиси;
  4. Чыныбаева Айжан Адамкалиевна, 1978, "Достук Холдинг" ЖЧКсынын башкы директору;
  5. Асангариев Мирбек Рысбекович, 1982, "Социалдык ишкерлер ассоциациясы" коомдук бирикмесинин башчысы;
  6. Акматбек Руслан, 1977, "Бир Бол" саясий партиясы, коомчулук менен байланыш бөлүмүнүн жетекчиси;
  7. Сайдилканов Жодар Разакович, 1977, "INTEGRA Engineering Group", башкы директордун кеңешчиси;
  8. Чекирбаева Зарина Сулаймановна, 1980, "Кыргызстандагы Американын соода палатасы" ассоциациясы, аткаруучу директор;
  9. Кубанов Нурсултан Кубанович, 1992, "Перспектива Стадии" билим берүү борборунда эл аралык бөлүмдүн башчысы;
  10. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич, 1972, ЖК депутаты;
  11. Мурашев Нурбек Мурпазылжанович, 1975, жумушсуз;
  12. Төралиева Гүлнура Тынчтыкбековна, 1984, Борбор Азиядагы Америка университети, доцент;
  13. Төрөкулов Дүйшөн Гуламкадырович, 1981, ЖК депутаты;
  14. Мамбеталиев Рамис Русланович, 1983, "Көк" профсоюздук комитеттин башчысы;
  15. Момункулов Эсенкул Дүйшөнкулович, 1978, Инвестицияны өнүктүрүү жана коргоо агенттиги, жетекчи;
  16. Капарова Чынара Абдылдаевна, 1976, Жусуп Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университети, журналистика факультетинин кафедра башчысынын орун басары, ага окутуучу;
  17. Рустамбек уулу Советбек, 1976, жумушсуз;
  18. Ажыкулов Темирбек Назарбекович, 1979, Агро өнөр-жай тармагын өнүктүрүү ассоциациясы, аткаруучу директор;
  19. Каримбеков Абдисаит Момунбаевич, 1984, Ош шаардык кеңешинин депутаты;
  20. Филаретова Екатерина Сергеевна, 1988, ТИМ, экинчи катчы;
  21. Ганиев Махамадшарип Турдалиевич, 1971, Баткен облусундагы "Кыргыз күрөш" федерациясынын президенти;
  22. Мукарамов Асылбек Турабаевич, 1971, "Мухаммед Амин" ЖЧКсынын башкы директору;
  23. Исманов Абдиалим Абдукайымович, 1981, Ош шаарындагы дене тарбия жана спорт комитетинин алдындагы мектеп, машыктыруучу-окутуучу;
  24. Момбекова Бактыгүл Замирбековна, 1978, КТРК, "Спорт" телеканалы, баяндамачы;
  25. Алтымышов Бактыбек Кучкаралиевич, 1989, Мамлекеттик кадр кызматы, жетектөөчү адис
  26. Иманов Акан Эрикович, 1982, Нурманбет айылдык кеңешинин депутаты;
  27. Арзиев Эсенбек Маматкаримович, 1974, "Азия Пласт" ЖЧКсынын жетекчиси;
  28. Салиева Айгүл Абдижалиловна, 1981, "Дом Строй Групп" ЖЧКсынын жетекчиси;
  29. Исматиллаев Улугбек Нуруллаевич, 1970, Сузак райондук салык инспекциясы, инспектор;
  30. Карапашов Бакыт Шермаматович, 1979, "Баба-Ата" фермерлик чарбасы, жетекчи;
  31. Маматокторов Шаирбек Жусуевич, 1973, Double Art Production KG" ЖЧКсы, жетекчи;
  32. Жумалиева Акбалык Калыевна, 1970, жеке ишкер;
  33. Көчөбаев Муратбек Насырович, 1975, жумушсуз;
  34. Самыкбаев Эсентур Калканович, 1958, Эсеп палатасы, аудитор
  35. Эратов Сайитжан Саматович, 1974, "Береке Констракшн" ЖЧКсы, башкы директор;
  36. Токтоматова Айпери Рахатбековна, 1981, ЖК, катчылык башчысы;
  37. Мамбеталиев Нурмухамед Камалбекович, 1986, "Дыйкан Ордо" ЖЧКсы, бөлүм башчы;
  38. Нажмидинов Дилшод Гуломжонович, 1979, "Партнерство по благо" коомдук фонду, директор;
  39. Калыбеков Мирлан Калыбекович, 1985, Башкы прокуратура, кадрдык резервде
  40. Намазова Бурул Тилековна, 1979, Жогорку Кеңеш, эксперт
  41. Шерипов Нурлан Турганбекович, 1977, АКШдагы Индиана университети, профессор, изилдөөчү;
  42. Курбанов Талайбек Сулайманович, 1981, Ош облусу боюнча салык кызматы, ага инспектор;
  43. Тешебаев Кумарбек Азатбекович, 1985, Жогорку Кеңеште Экспертизалардын адистештирилген түрлөрүнүн бөлүмү, эксперт;
  44. Закирова Шаиргуль Адамовна, 1978, "Энактас Кейджи Тимс" коомдук бирикмеси, программалык директор;
  45. Чомоев Нурланбек Саргалтайович, 1978, жумушсуз;
  46. Кенжебаев Нурланбек Исраилжанович, 1989, Кочкор-Ата шаардык кеңешинин депутаты;
  47. Анарбеков Муратбек Анарбекович, 1973, ИИМдин 10-бөлүмүнүн кызматкери;
  48. Төлөн кызы Эркингүл, 1995, Data Lab консалтинг компаниясы, долбоорлоо менеджери, журналист, копирайтер;
  49. Стамов Алтынбек Мамадалыевич, 1980, Жогорку Кеңеш, башкы адис;
  50. Алишеров Айдарбек Сыдыкович, 1979, "Травертин Кей Джи" ЖЧКсы, директор;
  51. Жусупбеков Майрамбек Асанович, 1984, жумушсуз;
  52. Хакимова Наргиза Адылжановна, 1976, "Ош Тазалык" муниципалдык ишканасы, инспектор;
  53. Сагындыков Алмазбек Нурмырзаевич, 1978, Майлуу-Суу шаарындагы социалдык фонд, киреше боюнча башкы адис;
  54. Жунусов Нурланбек Эркинович, 1976, ӨКМ, механизациялоо бөлүмүнүн башчысы;
  55. Чотаев Закир Жеңишбекович, 1976, Дин иштери боюнча мамлекеттик комиссия, жетекчинин орун басары;
  56. Айыпова Нуржан Сатымбековна, 1985, "Лоджистик Солюшнс" ЖЧКсы, бухгалтер;
  57. Казакенов Эсен Бахтыкалиевич, 1985, жумушсуз;
  58. Омаров Куштарбек Калмаматович, 1982, "Олимп и Ко" ЖЧКсы, жетекчи;
  59. Тагаев Заир Муталович, 1981, Шар айыл аймагынын жергиликтүү кеңешинин депутаты;
  60. Жунушалиева Аида Базарбековна, 1979, "Детский мир" ЖЧКсы, бухгалтер;
  61. Камытов Жоомартбек Маматкаримович, 1981, жумушсуз;
  62. Амиракулов Нургазы Аттокурович, 1981, Самбо федерациясынын президенти;
  63. Алимбеков Тынарбек Алимбекович, 1992, Шамалды-Сай аймактык башкармалыгы, жетектөөчү адис;
  64. Нурахмедова Умида Абасовна, 1968, № 38 мектеп, орус тил жана адабият мугалими;
  65. Зулунов Акжол Жапарович, 1989, "РСК" банкы, бөлүм башчы;
  66. Адимов Адылбек Акматович, 1987, "МАМ" компаниясы, аткыч;
  67. Самиев Чолпонбай Суюнбаевич, 1992, жумушсуз;
  68. Башманова Марина Юрьевна, 1984, "Спортивный Клуб К-2" ЖЧКсы, пиар жана жарнама менеджери;
  69. Асеин уулу Азамат, 1992, "Талас облустук жаштар кеңеши" коомдук бирикмеси, координатор;
  70. Камчыбеков Адилет Сабырбекович,1992, Спорт дирекциясы,  параолимпиада боюнча усулчу;
  71. Калыков Маратбек Алимжанович, "Грузотрейд" ЖЧКсы, директор;
  72. Юнусова Хадича Абдумаликовна, КРСУ, окутуучу;
  73. Абдуллаев Адылбек Ганыевич, 1973, "Каркас строй" ЖЧКсы, директор;
  74. Узаков Талантбек Кадырбекович, 1987, майыптыгы бар балдардын реабилитациялык борбору, дарыгер-стамотолог;
  75. Абдылдаев Адилет Тилекбекович, 1991, " Скорпион Холдинг  компаниясы" ЖЧКсы, жетекчи;
  76. Өмүрзаков Ашырбек Абдикаримович, 1976, "Абдыкерим-агроном" компаниясы, жетекчи;
  77. Локтева Варвара Олеговна, 1989, жеке ишкер;
  78. Айдаров Бекмамат Камалдинович, 1996, ординатор;
  79. Юмакаева Лютфие Мельсовна, 1990, "Мой телефон" компаниясы,  сатуу бөлүмүнүн башкы менеджери;
  80. Рахманджанов Бахрам Тахирович, 1994, жумушсуз;
  81. Култаева Гүлзина Алимжановна, 1988, жумушсуз;
  82. Яншанло Мадина Юнусовна, 1990, жумушсуз;
  83. Мамбетов Эржан Усөнкулович, 1989, жумушсуз;
  84. Макарова Карина Сергеевна, 1994, жумушсуз;
  85. Юсупова Алина Нурланбековна, 1995, жумушсуз;
  86. Артюхова Анастасия Андреевна, 1995, жумушсуз;
  87. Турков Мунарбек Максатбекович, 1986, Сузак районунун адвокаттык коллегиясы, жактоочу;
  88. Нурмагамбетова Зарина Юнусовна, 1996, "ФЕНИКС ТРЭВЕЛ" ЖЧКсы, маркетолог;
  89. Турдугулов Аскар Нурдунович, 1984, жеке ишкер;
  90. Амирбаева Луиза Шахавидиновна, "Айыл Банк"ААК, башкы адис;
  91. Абдирахимов Жамалдин Гаппарович, 1984, жумушсуз;
  92. Абдрахманова Зарина Таалайбековна, 1991, "Бир Бол" партиясы, кеңсе-менеджери;
  93. Насиров Алмазбек Авазбекович, 1990, жумушсуз;
  94. Годенкова Вера Викторовна, "Весна Кейджи" ЖЧКсы, директор;
  95. Ли Мария Николаевна, "Алай Транс Сервис" ЖЧКсы, менеджер;
  96. Абдиразаков Абдибек Равшанович, 1985, жумушсуз;
  97. Жүрсүн кызы Жаңыл, 1994, жумушсуз;
  98. Касымова Сабина Абдурахимовна, 1994, жумушсуз;
  99. Жаркынбаева Гулзана Адылбековна, "Мэри" кафеси, бармен;
  100. Хасанов Эльдар Равкатович, 1991, жумушсуз;
  101. Макиева Адель Руслановна, 1996, жумушсуз;
  102. Турдиева Рамиля Абдувалиевна, "Интегра Хотел Инвестмент" ЖЧКсы, архитектор;
  103. Прохоров Дмитрий Сергеевич, 1987, жумушсуз;
  104. Патидинова Ситора Мухамедовна, 1995, жумушсуз;
  105. Хамиджанова Гавхарай Мамыровна, 1991, жумушсуз;
  106. Тынар Тулан уулу, 1991, Салык башкармалыгы, стажер;
  107. Магаметова Диана Дилмуратовна, 1995, "INTEGRA Engineering Group" ЖЧКсы, ишкерликти өнүктүрүү боюнча адис;
  108. Абдуллаева Махлиё Мажитовна, 1990, жумушсуз;
  109. Алжанова Айнагүл Асановна, 1954, жумушсуз.
Тема:
Жогорку Кеңештин депутаттыгына талапкерлер — 2020 (17)

Тема боюнча

"Реформа" партиясынан депутаттыкка ат салышкандар кимдер? Тизме
"Мекен ынтымагы" партиясынан шайлоого катышчулар. Тизме
Белгилер:
талапкер, шайлоо, депутат, Жогорку Кеңеш, "Бир бол" партиясы

ЭҢ МААНИЛҮҮ