09:25 20 Үчтүн айы 2021
Түз эфир
  • USD84.7995
  • EUR102.6837
  • RUB1.1502
Саясат
Кыскача шилтеме алуу
Жогорку Кеңештин депутаттыгына талапкерлер — 2020 (17)
283 0 0

"Реформа" партиясынан тизмеге 85 талапкер кирген. Бүгүн алардын аты-жөнүн, туулган жылын жана учурда иштеп жаткан кызматын сунуштайбыз.

БИШКЕК, 9-сен. — Sputnik. Борбордук шайлоо комиссиясы Жогорку Кеңешке аттанып жаткан саясий партиялардын талапкерлеринин тизмесин жарыялады.

"Реформа" партиясынан тизмеге 85 талапкер кирген. Бүгүн алардын аты-жөнүн, туулган жылын жана учурда иштеп жаткан кызматын сунуштайбыз.

"Реформа" партиясынын тизмеси:

  1. Сооронкулова Клара Сыргабековна, 1969, “Укук мектеби” коомдук бирикмесинин төрайымы;
  2. Маматкасым уулу Мирбек, 1979, жеке ишкер;
  3. Жаныбаев Урмат Тимурович, 1984, ишкер;
  4. Саматов Манас Парманович, 1954, фермер;
  5. Карасартова Рита Рахмановна, 1975, жумушсуз;
  6. Рысбеков Эсен Уланбекович, 1990, "Каймак Продакшн" ЖЧКсынын башкы директору;
  7. Ахматов Тилек Кылычевич, 1978, "BTS Digital, Астана, Казакстан" азык-түлүк экосистемасынын башкы архитектору;
  8. Кокулов Эрулан Калчороевич, 1986, жеке ишкер;
  9. Шекекова Назгүл Аскербековна, 1977, "STRATTON DUSINESS CONSULT@” ЖЧКсынын директору;
  10. Мамасалиева Гульгакы Эшмаматовна, 1971, ОшМУнун доценти;
  11. Нурбаев Эркинбек Русланович, 1992, жеке ишкер;
  12. Жекшеев Азият Жыпарович, 1987, НТС телеканалынын программалык редактору;
  13. Воронина Елена Александровна, 1973, Кыргыз-Орус славян университетинин доценти;
  14. Абдиева Банур, 1967, жеке ишкер;
  15. Сыдыков Эмил Эсенгулович, 1980, “Ника КГ” ЖЧКсынын директору;
  16. Сариев Акылбек Аблабекович, 1962, “Электорат” коомдук фондунун директору;
  17. Абдырахманова Чолпон, 1993, менеджер;
  18. Тукунов Акжолтой Шакирбекович, 1981, “Балыкчы Ак Жол Ынтымагы” коомдук бирикмесинин төрагасы;
  19. Салимов Сарвар Шарабидинович, 1991, жеке ишкер;
  20. Чакиев Азамат Асылбекович, 1973, “Сары-Дөбө” дыйкан чарбасынын мүчөсү;
  21. Абдраимовна Мира Мидиновна, 1976,  Каракол шаарынын Турак жайларды эксплуатациялоо башкармалыгынын жетектөөчү адиси, юрист;
  22. Шамшиев Адылжан Токтосунович, 1983, “Бинго” коомдук бирикмесинин төрагасы;
  23. Асаналиев Эркинбек Эсенович, 1977, “Пир-Саламон” коомдук бирикмесинин жетекчиси;
  24. Келдибекова Лейла Пархатовна, 1978, “Дино” балдарга билим берүү борборунун директору;
  25. Авазов Курванбек Рахманович, 1970, УКМКнын башкармалыгынын башчысы;
  26. Аксёнова Инна Сергеевна, 1978, Central Asian Bureau for Analytical Reporting (Cabar.asia), журналист;
  27. Сурап уулу Бекмамат, 1995, Кемин райондук аймактык ооруканасынын жандандыруу бөлүмүнүн башчысы;
  28. Аракеев Дастан Медербекович, 1985, визуалдык дизайнер;
  29. Гуронов Саматбек Осмоналиевич, 1982, ТОО BTS Digital,  менеджер;
  30. Султанбекова Алтынай Ильинична, 1978, “Саман Групп” ЖЧКсынын директору;
  31. Саткеев Адилет Осмонович, 1982, “Индиго Тажикстан” ЖЧКсынын директору;
  32. Камалов Мирбек Нурбекович, 1994,  "Youth of Osh" коомдук бирикмесинин долбоордук адиси;
  33. Казакбаев Урматбек Абдыбекович, 1986, “Жарандык бирикме” коомдук фондунун тең төрагасы;
  34. Алымбаева Аида Бирликовна, 1974, эл аралык долбоорлордун консультанты;
  35. Мусуралиев Марат Туратбекович, 1973, фермер;
  36. Маметов Асаналы Салиевич, 1970, “Агро Финанс” ЖЧКсынын башкы директору;
  37. Арипов Атабек Моминжанович, 1992, “Үч-Коргон” жаштар окуу борборунун машыктыруучусу;
  38. Ибраева Мээрим Кенешбековна, 1987, AIM Partners Law Firm, башкаруучу өнөктөш;
  39. Сулайманбеков Тилек Сагыналиевич, 1987, “Юрта Тек” ЖЧКсынын директору;
  40. Сапаев Эдик Рахимжанович, 1985, инженер;
  41. Ко Сергей Климентьевич, 1984, жеке ишкер;
  42. Доган Любовь Алексеевна, 1966, "Космопарк" ЖЧКсынын админстратору;
  43. Жаныкулов Каныбек Шабданович, 1980, “Түндүк электр ” ААКнын улук инспектору;
  44. Сыдыков Бакыт Сыдыкович, 1987, "AirFresh" ЖЧКсынын директору;
  45. Кайназаров Бийназар Алтынбекович, 1978, окутуучу;
  46. Айтахунова Чолпон Алмазбековна, 1990, Борбордук Азиядагы Америка университетинде  окутуучу;
  47. Дүйшөбаев Заирбек Садырбекович, 1975, “Сакура Трансформер” ЖЧКсынын директору;
  48. Урманов Эсенбек Аскарбекович, 1979, "Дахма" ЖЧКсынын башкы директору;
  49. Эшимбеков Нуркан Кадыржанович, 1971, "Бона сенс-здравый смысл" коомдук фондунун төрагасы;
  50. Качиева Жибек Анаркуловна ,1982, "Маданияттар диалогу жана цивилизация" коомдук фондунун аткаруучу директору;
  51. Дөлөтбаев Нургазы Дөлөтбаевич, 1995,  ND Trade and Consulting ЖЧКсынын жетекчиси;
  52. Жакыпов Айбек Рысбекович, 1994, жеке ишкер;
  53. Усманалиева Бурулкан Матиевна, 1977, котормочу;
  54. Шонкоров Матин Вячеславович, 1981, менеджер-фармацевт;
  55. Сыргакбеков Нургазы Сооронкулович, 1965, жеке ишкер;
  56. Сыдыкова Лира Эсенгуловна, 1971, “Вега Тур” ЖЧКсынын генералдык директору;
  57. Сабиров Азамат Таалайбекович, 1993, жумушсуз;
  58. Абылкасым уулу Алманбет, 1990, аналитик;
  59. Зубенко Анна Сергеевна, “Гражданский союз” коомдук бирикмесинин тең-төрагасы;
  60. Аскарбекова Айсулуу Аскарбековна, 1995, жетектөөчү адис;
  61. Абадбек уулу Сагындык, 1992, “Кыргыздипсервис” дипломатиялык сервис мамлекеттик ишканасында бөлүм башчынын милдетин аткаруучу;
  62. Мамалатипов Эрлан Акжолович, 1998, жумушсуз;
  63. Төрөкелди кызы Азиза, 1990, ОшМУнун окутуучусу;
  64. Насирдинов Таалай, 1981, “Кыргыз концепт” ЖЧКсынын башкаруучу директору;
  65. Карыпов Мурат Курманбекович, 1988, жумушсуз
  66. Бирюкова Виктория Александровна, 1995, жумушсуз;
  67. Болотбек Темир, 1979, УСТА университетинин кафедра башчысы, профессор;
  68. Арстанбекова Уулбүбү Кутчубаевна, 1997, ишкер;
  69. Абыкеев Муратбек Мыктыбекович, 1961, Ж.Баласагын атындагы КУУнун окутуучусу;
  70. Эдилбек уулу Улукбек, 1989, Евразия университетинин окутуучусу;
  71. Назарова Камила Мурзахметовна, 1987, ишкер;
  72. Жаныбек кызы Аида, 1980, “Мото” бизнес борборунун коомчулук менен байланышуу менеджери;
  73. Сайранбаев Марат Жолонбаевич, 1980, жумушсуз;
  74. Касымалиев Болот Абдыбекович, 1982, жеке ишкер;
  75. Насырова Карина Тимурхановна, 1986, “Мир Здаровья” ЖЧКсынын жетекчиси;
  76. Рахманбердиев Самат Кубанычбекович, 1984, “Premium Oil” ЖЧКсынын башкы директору;
  77. Касымов Ядгар Мухтарович, 1988, архитектор;
  78. Тен Андрей Валерьевич, 1982, Борбор Азиядагы Америка университетинин доценти;
  79. Алабачаева Нарынгүл Кубанычбековна, 1971, бухгалтер;
  80. Калыков Бектур Бактыбекович, 1989, "ВВКЛДТ" ЖЧКсынын директору;
  81. Молдожанов Бакыт Сабырович, 1975, "Мол булак" МФКсынын менеджери;
  82. Фегеле Марина Евгеньевна, 1975, “Интеграция” мүмкүңчүлүгү чектелген жарандарды колдоо КФнун директору;
  83. Жээнтаев Эрнис Аскарович, 1985, "Леди.KG" гезитинин дизайнери;
  84. Мухамедова Луиза Рустамовна, 1989, жумушсуз;
  85. Труханова Ольга Юрьевна, 1990, "Первый детский хоспис" коомдук кайрымдуулук фондунун аткаруучу директору.
Тема:
Жогорку Кеңештин депутаттыгына талапкерлер — 2020 (17)
Белгилер:
"Реформа" партиясы, талапкер, шайлоо, тизме

ЭҢ МААНИЛҮҮ